Real RPG

AcasaAcasa  Calendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Can I be your heart?

In jos 
AutorMesaj
Medeea d'Louise
Pomso
Pomso

Data de inscriere : 05/05/2012

MesajSubiect: Can I be your heart?   Dum Mai 13, 2012 9:17 am

• Îşi şterse lacrimile ce-i curgeau pe chip, şi-l privi furioasă şi dezamăgită pe fratele ei. Geamăna acesteia o ţinea uşor de umeri, simţind modul în care Medeea se simţea, datorită legăturii dintre ele.
    -Nu te băga în viaţa mea! Îl iubesc, bine? ţipă nervoasă, pământul cutremurându-se din cauza furiei ei. Sebastian mârâi nervos, lovind perete cu pumnul.
    -Am spus nu! Îl cunosc pe Andrew. Trecând peste faptul că eşti mai mică decât el cu 4 ani, niciodată nu a stat mai mult de o lună cu cineva, aşa că nici să nu te gândeşti, spuse pe un ton hotărât, iar Medeea mârâi.
    -De ce mereu trebuie să iasă ca tine? De ce ne dictezi fiecare minut al vieţii? întrebă furioasă şi o împinse pe geamăna ei, apoi ieşi din casă, îndreptându-se spre parc. Ajunse acolo rapid şi se aşeză jos, pe malul lacului, suspinând.

My eyes fill with tears, so I lift my head up
I smile a little so they won’t fall
Why are you like this to me, what are you saying?
All the things we talked about go to the sky
The words I have never said
The words I didn’t know I’d say as I cried
I like you, oppa, what do I do?

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew von Bismark
Avcar
Avcar

Data de inscriere : 06/05/2012

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Dum Mai 13, 2012 10:11 am

Stateam pe una din bancile parcului , gandindu-ma la cearta ce o avusem azi cu Sebastian . Clar , nu va mai avea sa vorbeasca cu mine dupa tot acest scandal . Evident , ma durea sa-i pierd prietenia , dar ceea ce ma scotea din minti era faptul ca imi interzicea ceva . Nu suportam , si stia prea bine . Cu atat mai putin , atunci cand venea vorba de o fata .
Mi-am scos telefonul din buzunar si i-am dat un mesaj Medeei . Ce faci , amore ? Unde esti ? A mai spus ceva Seba ? . Am apasat pe trimitere si l-am bagat inapoi in buzunar . Eram pe ganduri , nestiind ce sa mai fac . Era foarte complicat . Nu vroiam sa dau cu piciorul la atatia ani de prietenie , dar pentru Mede simteam ceva . Ceva ce nu mai simtisem demult . Ea avea tot ce-mi doream de la o fata .
Sus In jos
Medeea d'Louise
Pomso
Pomso

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Dum Mai 13, 2012 11:24 am

• Se sprijini de trunchiul unui copac, suspinând încetişor, simţind cum cerul îi cade în cap. Îşi simţi telefonul vibrând şi observă un mesaj de la fratele ei, şi unul de la Andrew. Înghiţi în sec şi-l citi mai întâi pe cel de la Andrew, apoi se uită la celălalt.
    "Dacă nu-ţi pasă părerea mea, măcar nu o supăra pe mama."
    -De ce dracului trebuie să apeleze mereu la mama? întrebă cu lacrimi în ochi şi lovi pământul nervoasă. Îi tastă rapid un răspuns lui Andrew.
    "Îmi pare rău, trebuie să ne despărţim. Tata a murit din cauza mea, nu vreau ca mama să păţească acelaşi lucru."
    I-l trimise şi se cutremură, începând să plângă din nou. Îşi strânse picioarele la piept, punându-şi capul pe genunchi.

Sus In jos
Andrew von Bismark
Avcar
Avcar

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Dum Mai 13, 2012 11:38 am

Am asteptat cu nerabdare raspunsul fetei , in cele din urma , primindu-l . Mi-am scos telefonul di buzunare si am citit de trei ori mesajul , nevenindu-mi sa cred . Nu puteam sa inteleg . De data asta Sebastian ajunsese prea departe . Exagerase intru totul . Am inghitit in sec . I-am raspuns apoi . Medeea , nu vreau sa te pierd .. Atat am mai putut spune . Ma timteam ca dracu` . Nu`mi venea sa cred . Nu , nu puteam sa stau asa . Pur si simplu simteam ca explodez . Vroiam sa il sun pe Seba , dar as fi facut mai mult rau , cel mai probabil . Pentru prima data dupa mult timp , simteam ceva pentru o fata , iar tocmai prietenul meu cel mai bun , 'fratele meu ' imi strica relatia . Era nedrept . Si se mai intreba de ce fug de dragoste ? De ce nu pun niciodata suflet ? Pentru ca intodeauna se termina prost .
Sus In jos
Medeea d'Louise
Pomso
Pomso

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Dum Mai 13, 2012 11:51 am

• Înjură printre dinţi, într-o franceză fără cusur, simţind dureros cum inima i se strânge în piept şi nu mai poate respira. Citi mesajul de la el.
    -Nici eu, suspină, şi scăpă telefonul din mână, fără a mai avea puterea de a scrie ceva. Închise ochii, stând acum întinsă pe iarbă, amintindu-şi fiecare zi petrecută cu Andrew de când s-au cunoscut până atunci. Îşi şterse lacrimile, deşi acestea continuau să curgă şi privi ecranul telefonului, pe care erau ea şi băiatul, ce zâmbet larg, în timp ce ea îl săruta pe obraz.
    -Îmi pare rău, şopti printre suspine.

Sus In jos
Andrew von Bismark
Avcar
Avcar

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Lun Mai 14, 2012 10:17 am

M-am ridicat de pe banca , iar afar incepuse sa ploua . Nici nu-mi aminteam de cand nu mai fusesem atat de nervos si trist in acelasi timp . Nu stiam daca Medeea era acasa sau nu , dar eu aveam de discutat serios cu Sebastian . Iar la noi , discutiile serioase se rezumau la cearta , bataie si impacare . Asa era inainte . Acum cel mai probabil , nu vroia sa ma mai vada vreodata . Am continuat sa merg , ajungand in cele din urma la ei . Am batut la usa , acesta raspunzandu-mi in cele din urma . Mi-am pus mana in usa , oprind-o . Vroia sa imi inchida usa in nas .
- Sebastian , nu te mai comporta ca un copil !! am spus eu impingandu-l . Eram atat de nervos ca tremuram.
- Nu stiu care e copilul ? Care e cel care nu face decat sa se joace ?
Deja simteam ca explodez . Credeam ca ma cunostea mai bine de atat . Stia ca nu am luptat in viata mea pentru o fata cu care ma jucam . Dar pentru Medeea , as fi facut orice .
- Credeam ca esti un prieten mai bun . Daca ai fi fost , ai fi inteles ca nu mi-as bate joc de Medeea si ca nu ii vreau raul . Chiar simt ceva , ok ?! Se mai intampla si de astea ! deja incepeam sa ridicam tonul .
- Si mai mult . Daca ai fi un frate bun .. ti-ar pasa de fericirea surorii tale . Dar tu nu , tu nu faci decat sa ne freci noua viata , dupa cum ai tu chef !! Am iesit si am trantit usa .
Sus In jos
Medeea d'Louise
Pomso
Pomso

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   Lun Mai 14, 2012 10:24 am

• Îşi luă telefonul de jos şi se ridică în picioare, începând să meargă încet spre ieşirea din parc. Începuse ploaia, iar ea se simţea destul de rău, pentru a avea parte de-o răceală dacă rămânea acolo. Deşi ar fi trebuit să meargă la apartamentul familiei, se îndreptă spre conac, intrând în căminul celor de la Pomso. Îşi târâ picioarele până în camera ce îi fusese repartizată, şi după ce ajunse acolo, se trânti pe pat, clipind pentru a alunga lacrimile. Nu-şi mai dădu hainele ude jos, ci adormi aşa, cu lacrimile curgându-i pe obrajii palizi. Telefonul începu să sune, dar şatena nu îi dădu atenţie, crezând că visează.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Can I be your heart?   

Sus In jos

Can I be your heart?
Sus 
Pagina 1 din 1