Real RPG

AcasaAcasa  Calendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Always a part of me

In jos 
AutorMesaj
Caroline Forbes
Ires
Ires

Data de inscriere : 05/05/2012
Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: Always a part of me   Lun Mai 07, 2012 6:26 am

Vara punea amprenta pe atmosfera din jurul meu.Era o dimineata frumoasa si razele soarelui incepeau sa intre la mine pe geam.....si sa se aseze pe fata mea.Am strans din ochi si am cascat usor.Inca o zi obositoare si fara un pic distractie era azi?Poate ca da,poate ca nu.M'am ridicat din pat si m'am dus direct in dus.Nu mai puteam sa mai astept,imi era prea cald si aveam nevoie de ceva revigorant si racoritor.Am dat drumul la apa si am intrat in dus,lasand picaturile de apa sa se sparga de pielea mea.Dupa putin timp am fost de acord sa ies din dus si sa ma duc sa imi caut niste haine.Nu aveam de gand sa stau in casa si sa ma uit la televizor asa ca ma gandeam sa ma duc la cafenea ca sa pot sa imi beau cafeaua in liniste.Mi'am pus un prosop pe mine si am m'am dus la dulapul meu gigantic.Pentru ca era foarte cald am optat pentru o rochita foarte scurta de culoare neagra si niste pantofi cu totc,de aceeasi nonculoare.Mi'am lasat parul sa imi cada pe spate,m'am uitat putin in oglinda,mi'am pus o pereche de ochelari de soare pe cap si am iesit din casa,dar fara sa uit sa inchid usa.Am iesit din casa si am inceput sa merg lent pe strazile inguste ale orasului. Vrabiutele ciripeau,copii se jucau,parintii erau la munca si bunicii stateau si vorbeau despre una si alta.Era o viata minunata pentru ei.Macar nu duc o mare problema,cum ar fi puteri in spate.Pana la urma am ajuns in fata unei cafenea foarte cunoscuta si am inceput sa o analizez cu atentie.Am pus ambele maini pe usi si le'am impins usor.Cand am intrat. o briza de aer veni spre mine.Desigur,era de la aerul conditionat asa ca l'am lasat sa ma linisteasca.Dupa ce am intrat am inceput sa ma uit prin jurul meu dupa un loc unde sa stam.Am gasit unul,chiar langa geam si m'am dus spre el. M'am pus pe scaun si am inceput sa ma uit prin meniul din fata mea.Nu multe ma atrageau dar m'am gandit ca pana va veni ospatarul ma voi hotara si eu.Cand m'am uitat dupa ospatar am observat spre marea mea bucurie ca era chiar vechiul meu prieten Andrew.
-Oooo buna draga Caroline.Ce iti dau in aceasta frumoasa zi?,intreba el zambind usor
-Buna Andrew.Pai as vrea si eu un capuccino mare cu vanilie si frisca.Mersi mult,spun eu chicotind usor
Baiatul isi cauta carnetelul si isi scrise comanda.Imi spusese ca va veni imediat si i'am zambit dulce cand a plecat sa se duca cu comanda la colegul sau.Am zambit dulce si am inceput sa analizez fiecare persoana in parte din cauza lipsei de ocupatie.Nu aveam ce face asa ca va trebui sa imi gasesc ocupatie singura...mda Good luck Caroline.

Caroline outfit:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Always a part of me
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Oraşul :: Cafenea-
Mergi direct la: