Real RPG

AcasaAcasa  Calendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Dean Winchester

In jos 
AutorMesaj
Dean Winchester
Fei'sa
Fei'sa

Data de inscriere : 05/05/2012

MesajSubiect: Dean Winchester    Sam Mai 05, 2012 1:34 pm

I am the one,
I am the light,
I am thee too strong to fight
I am Dean Winchester.

I walk these streets, a loaded six string on my back
I play for keeps, 'cause I might not make it back
I been everywhere, and I'm standing tall
I've seen a million faces an I've rocked them all

I'm a cowboy, on a steel horse I ride
I'm wanted dead or alive!

Even if I kill you, you must know who I am...

Full Name:
Dean Ross Winchester

Nicknames:
Leather Terror, The Sword.

Job:
Niciuna. Traieste dintr-o mostenire mare primita de la tatal sau si excrocherii bancare.

Crucial element:
Foc

I try not to, but i wish I didn't feel a damn thing!

-Masina sa
-Muzica rock/country
-Berea
-Femeile voluptoase
-Singuratatea
-Noptile cu luna plina
-Lacurile
-Placinta

Dislikes
-Vremea torida sau prea rece
-Ploaia
-Pisicile
-Persoanele arogante
-Tigarile
-Politica
-Cuvantul "sarcina" (folosit cu sensul de "datorie")

Personality
Distant, impunator, puternic. Unii il considera periculos. Evenimentele din viata lui i-au intarit caracterul pana la un punt in care el insusi nu se mai recunostea. Nu accepta nedreptatea si pedepseste fara sa astepte aprobare. Face ce vrea si nu poate fi stapanit. In interior insa, se da o lupta incredibila intre sentimentele pe care le are fata de familia sa, rudele sale decedate si fratele sau, singurul sau sprijin si aparenta pe care incearca s-o mentina. Nu ii place sa isi arate sentimentele decat in preajma unor persoane foarte speciale pentru el, ce-i drept putine la numar. Singurul sau refugiu este fratele sau mai mic, pentru care ar face orice si care la randul sau ar face orice pentru Dean. Duce sacrificiul la extrem cand vine vorba de a-si proteja persoanele dragi.

My past? Some say I was destined for a great future...

Parents:
John Winchester - tata, decedat
Mary Winchester - mama, decedata

Siblings
Adam - frate mai mic, decedat
Sam - frate mai mic

Short History
Dean s-a nascut intr-o familie aparent normala, ducand o viata normala pana la varsta de 4 ani cand mama lor a fost ucisa de un asasin ce avea putere asupra focului. Dean a vazut cu ochii lui cum mama sa a fost incinerata, dar a avut puterea sa plece si sa isi iscoata fratele, pe Sam, din casa. Tatal lor si-a petrecut toata viata incercand sa gaseasca ucigasul, facandu-si copiii sa schimbe locuinta in continuu, fapt ce a dus la decizia lui Dean de a nu urma cursuri universitare, in timp ce Sam a aplicat.
Dupa multi ani in care cei doi frati au fost despartiti, au aflat ca tatal lor este pe urmele ucigasului. Cand s-au intalnit in sfarsit cu el, acesta le-a ucis tatal. Sfasiat de durere, Dean l-a incinerat la randul sau, descoperindu-si puterile asupra focului, extrem de mari inca de la prima folosire.
Timpul a trecut si cei doi frati au aflat ca tatal lor avusese o aventura cu o femeie si din dragostea lor s-a nascut un copil, Adam, fratele lor vitreg. Dean l-a acceptat, insa nu iubit. Adam a fost omorat la scurt timp intr-o incaierare.
De atunci Dean si-a facut un renume printre cei care stapanesc focul, fiind plasat printre cei mai puternici pyrokinetisti. Indurerat si nevrand sa-si vada si ultimul frate ranit, a incinerat un intreg oras cu bande, ucigand numeroase persoane. Nu i-a mai pasat de absolut nimic. De atunci si-a trait viata fiind un lider respectat si temut.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Dean Winchester
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Show your true face :: Fişa personajelor-
Mergi direct la: