Real RPG

AcasaAcasa  Calendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

HEARTSHAPE, Juli

In jos 
AutorMesaj
Juli Heartshape
Ires
Ires

Data de inscriere : 05/05/2012
Localizare : Boys T-shirts ~

MesajSubiect: HEARTSHAPE, Juli   Sam Mai 05, 2012 11:57 am

I am the one you love,
I am the one you can't breathe without,
I am Juli Lizzie Heartshape.

My broken heart like a wave
My shaken heart like a wind
My heart vanished like smoke
It can’t be removed like a tattoo
I sigh deeply as if a ground is going to cave in
Only dusts are piled up in my mind
say goodbye ..
l

Even if I love you, you must know who I am...

Full Name:
Juli Lizzie Heartshape

Nicknames:
Juli sau Lizzie

Job:
Cântăreaţă, actriţă, dansatoare şi model

Crucial element:
Aer

Basic, I'm not that complicated. But deep inside, my love is tangled.

~Dulciurile
~Lucrurile pufoase
~Luna plină
~Vremea caldă
~Desenul
~Chitară
~Pianul
~Să domine
~Să doarmă
~Limba franceză însă şi cea englezească
~Să înoate
~Glumele
~Să facă lumea să zâmbească
~Filmele de comedie,romance şi groază
~Laptele
~Căldura
~Plimbările
~Libertatea

Dislikes
-Vremea rece
-Glumele proaste
-Aroganţa
-Monotonia
-Prostia
-Să fie dominată
-Prefăcuţi
-Cafeaua
-Criticile
-Laşi
-Singurătatea
-Sa fie contrazisă
-Minciuna
-Să i se zica ce sa facă
-Ciocolata albă
.

Personality
Juli este o personalitate liberă, copilăroasă, energică, distractivă, însă şi în anumite limite şi situaţi, calmă. Iubeşste frumosul şi adoră să cânte la chitară şi la pian. Uraşte să primească ordine, să fie controlată sau criticată. Se schimbă în fiecare situaţie învăţată fiind să îşi dea comportamentul şi personalitatea şi după purtarea persoanelor din jurul ei. Este foarte copilăroasă mai mereu plăcându'i să facă pe firea inocentă chiar dacă dacă este conştientă ca nu tot ce zboară se mănâncă şi fiind şi o persoană pe picioarele ei, neprea plăcându'i să fie ajutată şi uraşte să recunoască când are nevoie de ajutor. Mi îi place liniştea considerând că aduce lucruri rele şi că este sumbra, şi la vârsta asta este fricoasă când vine vorba de întuneric fiind şi o persoana superstiţioasă. Este destul de sensibilă însă este în stare să nu se lase rănită de cele mai multe ori.

My past is dark as the night, but it won't change my love for you.

Parents:
Mama- Park Seoa
Tata- Park Hyun

Siblings
Un frate- Park Ren

Short History
Juli a avut o copilărie destul de frumoasă desigur. Părinţi ei mereu au răsfăţato deşi nu era singură la părinţi având şi un frate pe nume Ren. Părinţii ei au deasemenea puteri, mama ei având focul iar tatăl ei aerul ca şi ea. Fratele ei Ren are ca şi mama ei focul acesta fiind un mânuitor destul de puternic. Juli a hotărât să trăiască cu puterile ei chiar dacă fratele ei a fost destul de dezamagit, viaţa lui fiind destul de grea din cauza puterilor. El fiind o fire destul de irascibila, puterea focului i'a îngreunat şi mai rău situaţia, având rare izbugniri. Juli mereu a fost adaptată la orice fiind mândră de puterile ei, pentru că se descurca foarte bine, acest element fiind exact ca personalitatea ei. Fratele ei a învăţat în ceva timp să se controleze, însă a reuşit destul de rapid, în schimb Juli mai are de învăţat. Juli a luat şi cursurii de chitară şi pian când era mică, fiind o actriţă, o cântăreaţă şi un model destul de renumit. Visul ei este să îşi controleze singură viaţa, trăind în pace.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

HEARTSHAPE, Juli
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Show your true face :: Fişa personajelor-
Mergi direct la: